Problem 205
If you were buying nuts, would you rather pay 4/500g? Explain.
Solution
First case is 4/500g or
4/500g is better deal.
learn maths and leave the fear of it
Problem 205
If you were buying nuts, would you rather pay 4/500g? Explain.
Solution
First case is 4/500g or
4/500g is better deal.